Banner SANFOG.com

Vybrané referencie

 

Referencie - Priemyselné chladenie vo výrobe a nabíjaní veľkokapacitných batérií

Naše zariadenie sú ideálne v otvorených priestoroch alebo dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Inštaláciou nášho systému získate 3 systémy v jednom. Použitím rozprašovanej vody dokážete znižovať teplotu o 5-15°C, udržiavate relatívnu vlhkosť v danom priestore a odstraňujete prašnosť.

Problém :

Pri nabíjaní priemyselných batérií sa tvorí nadmerné množstvo tepla a zápachu. Tento problém v zimnom období nerobí vážnejšie škody, ale v letnom období, keď samotný priemyselný areál, ktorý je väčšinou z plechu alebo z materiálu, ktorý odovzdáva vonkajšie teplo do vnútorného priestoru rýchlo môže spôsobovať výpadok vo nabíjacom procese alebo znepríjemňuje pracovné prostredie pre zamestnancov firmy. Druhý faktor je výbušnosť prostredia, proti ktorému je nutné urobiť opatrenia. Pri procese "oživovania" veľkých priemyselných batérií je vedľajším účinkom aj tvorba zápachu, čo neprospieva Vašim zamestnancom.


Riešenie:
Na základe našich predchádzajúcich skúseností z tejto oblasti sme navrhovali nainštalovať čerpadlo, na ktoré sa pripoja špeciálne držiaky na trysky a špeciálne držiaky na 2 trysky, ktoré umožňujú to, aby sa jedna vetva mohla využiť na distribúciu vodnej pary do obidvoch strán. Držiaky na jednu trysku sme umiestnili priamo nad batéria, ktoré sa nabíjajú, tuto sa použili trysky s otvorom 0,10mm a 0,15mm. V strede budovy sa umiestňujú čerstvo nabité batérie, alebo batérie ktoré čakajú na nabíjanie, preto sme nad touto zónou inštalovali držiaky na 2 trysky, aby sme pomocou jedného vedenia mohli priestor schladiť. Rozprašovacia vetva v tomto prípade je pripevnená na oceľové lano, ktoré slúži ako podporná vedenie rozvodu. Nainštalované čerpadlo v tomto prípade neponúka žiadne komfortné prvky, ako je cyklický časovač alebo inteligentné riadenie čerpadla - na želanie zákazníka -, ale aj takto náš systém dokonale spĺňa požiadavky zákazníka a pracuje bez poruchy.

 

Výsledok:
Pomocou nášho systému sme dokázali vytvoriť vodnú hmlu, ktorá znižuje teplotu v letnom období o 8-12°C. Inštaláciou systému SANFOG náš zákazník získal úsporné chladenie vo výrobnom priestore za minimálne prevádzkové náklady, nakoľko náš systém pracuje s použitím vody, znižuje sa výbušnosť prostredia pri nabíjaní, rozprašované mikročastice vody zahlcujú vzniknutí zápach v priestore a tak vytvára príjemnejšie pracovné prostredie pre pracovníkov. Naše systémy sú navrhované tak, aby už aj v základnom prevedení vedel pracovať dokonale a spĺňal požiadavky zákazníka.

 

Návratnosť investícií?
Vložená investícia je zaplatená už za 3-4 mesiacov!

 

Viac fotiek
Pre zobrazenie viac fotiek prosím kliknite sem.

 

Nájdete nás aj na:


Zoznam

 
 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk