Banner SANFOG.com

Vybrané referencie

 

Referencie - Chladenie vonkajšej terasy

Naše zariadenie sú ideálne v otvorených priestoroch alebo dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Inštaláciou nášho systému získate 3 systémy v jednom. Použitím rozprašovanej vody dokážete znižovať teplotu o 5-15°C, udržiavate relatívnu vlhkosť v danom priestore a odstraňujete prašnosť.

Problém :

V Saudskej Arábii je priemerná denná teplota 30°C, tieto vysoké teploty znepríjemňujú zákazníkom ich posedenie na vonkajšej terase. Luxusná reštaurácia v meste Jeddah chcela ponúkať svojím zákazníkom ešte väčšie pohodlie a preto potrebovala znížiť teplotu na vonkajších terasách. Po konzultácií s investorom sa majiteľ reštaurácie rozhodol že chce vytvoriť efekt hmly aj v záhrade okolo posedenia, aby jeho terasa bola ešte exkluzívnejšia.


Riešenie:
Tento projekt bol z hľadiska prípravy veľmi náročná, pre majiteľa a investora sme pripravovali 3D vizualizáciu a kompletný návrh chladenie a vytvorenia efektu vodnej hmly. Chladenie sa muselo zabezpečiť na 3 poschodiach s možnosťou zapínania/vypínania jednotlivých zón chladenia. Nainštalovali sme 2 vysokovýkonne čerpadlá typu CAT, ktoré odolajú vysokým teplotám a vydržia chod 7 dní v týždni pri 8 až viac hodinovej prevádzke. Rozvody rozprašovanej vody sú zapracované do konštrukcie budovy, pričom sme kládli veľký dôraz na to aby sme minimalizovali viditeľné časti systému, väčšina potrubia je preto skrytá. Na vytvorenie efektu hmly v záhradnej časti sme použili 5mm trysky s komponentmi, ktoré sú zapracované do zelene, táto časť inštalácie bola realizovaná ešte pred finálnou úpravou terénu a výsadbou kvetov. Hlavne vo večerných hodinách tento efekt hmly priťahuje zákazníkov z dôvodu nezvyčajnosti riešenia záhrady.

 

Výsledok:
Pomocou nášho systému sme dokázali vytvoriť vodnú hmlu, ktorá dokáže znížiť vonkajšiu teplotu o 5-15°C pri suchom vzduchu. Skrytím potrubného vedenia sme nenarušili ani charakter budovy a použitím mosadzných komponentov sme dodali vonkajší chladiaci systém ktorý vyhovuje aj estetickým podmienkam investora. Všetky naše komponenty, ako aj vysokotlakové vedenia sú vyrobené tak aby vydržali aj veľké teploty. V záhrade sme vytvorili príjemne osviežujúce posedenie a nezvyčajný efekt hmly, ktorý priťahuje nových zákazníkov a robí reštauráciu ešte exkluzívnejšou. Náš systém ani v týchto extrémnych teplotných podmienkach nepožaduje väčšie prevádzkové náklady a sú veľmi jednoduché na obsluhu.

 

Návratnosť investícií?
Vložená investícia je zaplatená už za 1-2 mesiacov!

 

Viac fotiek
Pre zobrazenie viac fotiek prosím kliknite sem.

 

Nájdete nás aj na:


Zoznam

 
 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk