Banner SANFOG.com

Miesta implementácie

Sťahuj komplet katalóg


 

Miesta implementácie - Živočíšna výroba

Problém :
Hydina a ostatné živočíšne druhy, takisto ako človek, sa lepšie cítia za príjemných okolností, čo sa odzrkadlí aj na ich výkonnosti. Zvlhčovanie vzduchu znižuje stres z tepla a zvyšuje produktivitu.


Zvlhčovanie vzduchu spôsobuje v prípade každého druhu hydiny zníženie stresu z tepla. Znižuje sa tým aj úhyn zvierat. Brojlery, ktoré sa chovajú v bezstresovom prostredí, prijímajú krmivo a rastú rovnomernejšie. Nosnice produkujú viac vajec. Plemenné zvieratá sú aktívnejšie a znášajú vajcia lepšej kvality.


V prípade ošípaných zvlhčovanie zvyšuje chuť kojacich prasníc, čo zvyšuje produkciu mlieka. Tento fakt vedie k vyššej hmotnosti prasiat v čase odstavenia, väčšej veľkosti ďalších vrhov, a umožňuje, aby prasnica bola rýchlejšie schopná reprodukcie. Vhodné okolnosti stupňujú reprodukčnú schopnosť, množstvo spermií a pohlavný vývoj.


V prípade hovädzieho dobytku hrozí tiež stres z tepla. To môže mať vplyv na produkciu mlieka, rast telesnej hmotnosti a chovné cykly. Zvlhčovaním vzduchu budú kravy spokojnejšie a produktívnejšie.


Príroda dáva človeku a koňom nepríjemným spôsobom vedieť, že by mal spomaliť, keď pracujú v extrémnych teplotách a keď tieto varovanie dlhodobo ignorujú, nastane katastrofa. Preteky, dostihy a exhibície sa ale konajú za každého počasia a keď chceme, aby naše kone mali najlepšiu výkonnosť aj napriek teplu, musíme urobiť všetko preto, aby sme ich dostali do kondície, aby vedeli čeliť aj vysokým teplotám. Exteriérové chladiace a zvlhčovacie systémy SANFOG sa využívajú v rôznych priemyselných odvetviach, napr. v oblasti živočíšnej výroby, hlavne pri chove úžitkových zvierat ako hovädzí dobytok – produkcia mlieka, chovné stanice hydiny, ošípaných, maštale, cvičiská pre psov, bitúnky a veterinárne kliniky.

Kde chladíme :
- Chov hovädzieho dobytku– produkcia mlieka: kravy produkujú aj o 30% viac mlieka ako normálne, aj v horúčavách

- Chov hovädzieho dobytku– spracovanie mäsa: dobytok konzumuje viac krmiva a rýchlejšie priberá

- Maštale: kone a ľudia si môžu užívať čistejší vzduch bez prachu a hmyzu

- Chov hydiny: systém pomáha zastaviť rast počtu odumretých zvierat následkom veľkých horúčav.

Výhody :
Zvyšovanie produkciu vajec, mlieka a mäsa
Znižuje stres z tepla
Predlžuje sa reprodukčné obdobie plemenných zvierat a rýchlosť rastu
Vytvára čistejšie a suchšie prostredie
Eliminuje prach
Eliminuje pachy
Znižuje spotrebu vody a energie

 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk