Banner SANFOG.com

Vybrané referencie

 

Referencie - Chladenie pracovníkov vo výrobe

Naše zariadenie sú ideálne v otvorených priestoroch alebo dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Inštaláciou nášho systému získate 3 systémy v jednom. Použitím rozprašovanej vody dokážete znižovať teplotu o 5-15°C, udržiavate relatívnu vlhkosť v danom priestore a odstraňujete prašnosť.

Problém :

Vo výrobe elektronických komponentov sa tvorí nadmerné teplo, čoho výsledkom je postupne klesajúci výkon pracovníkov, časté hygienické prestávky a spomalenie výrobného procesu. Výrobná hala z trapézového plechu sa počas letných mesiacov prehrial za cca 3 hodiny, kde problém chceli vyriešiť otvorením brán, čoho výsledkom bol prievan a nadmerné množstvo prachu v prostredí. Priestor na výrobu je vo väčšej hale a nie je nutné celú halu schladiť len určitú časť, kde je výroba.


Riešenie:
Na základe konzultácie na mieste inštalácie sme nainštalovali 1 čerpadlo typu TIME. Čerpadlo je umiestnené vedľa miesta inštalácie a pripojené na existujúci rozvod vody. Rozvody sú nainštalované na pomocnú konštrukciu vo výške cca 4,2m, kde sme použili kombináciu držiak pre jednu trysku a držiak pre dve trysky. Distribúcia vodnej pary je pomocou 3/8" nylon potrubia a poniklovaných mosadzných držiakov trysiek. Intenzita rozprašovania sa nastavuje pomocou cyklického časovača, ktorý je súčasťou inteligentnej riadiacej jednotky. Chladenie tohto výrobného procesu sme realizovali za 1/8 z ceny štandardnej klimatizačnej jednotky, čoho prevádzkové náklady sú podstatne vyššie ako náklady na prevádzkovanie našich čerpadiel, kde naše čerpadlo spotrebuje 0,92kW/h, preto prinášame do priemyselného sektora celkom nový spôsob ekologického chladenie pomocou rozprašovanej vody. Celý systém je vybavený automatickým odvodňovaním, čo zabraňuje tvorbe kvapiek pri vypínaní a zapínaní zariadenia. Súčasťou čerpadiel vyššej rady sú tlakové snímače na vstupnej a výstupnej strane, snímač teploty čerpadla a ochranné prvky, ktoré zabraňujú poškodeniu čerpadla.

 

Výsledok:
Pomocou nášho systému sme dokázali vytvoriť vodnú hmlu, ktorá zabraňuje nadmernej tvorbe prachu. Znížením teploty vo výrobnom procese sme minimalizovali aj neželané prestávky, spomalenie výroby. Inštaláciou systému SANFOG zákazník dosiahol aj lepšie pracovné prostredie pre svojich zamestnancov nakoľko sa udržiava relatívna vlhkosť na zdravej úrovni a systém aj znižuje teplotu o 5-10°C vo výrobnom priestore. Z investičného hľadiska zákazník dosiahol pokles teploty vo výrobe za 1/8 ceny štandardnej klimatizačnej jednotky a za skoro zanedbateľné prevádzkové náklady.

 

Návratnosť investícií?
Vložená investícia je zaplatená už za 1-2 mesiacov!

 

Viac fotiek
Pre zobrazenie viac fotiek prosím kliknite sem.

 

Nájdete nás aj na:


Zoznam

 
 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk