Banner SANFOG.com

Vybrané referencie

 

Referencie - Chladenie letnej terasy

Naše zariadenie sú ideálne v otvorených priestoroch alebo dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Inštaláciou nášho systému získate 3 systémy v jednom. Použitím rozprašovanej vody dokážete znižovať teplotu o 5-15°C, udržiavate relatívnu vlhkosť v danom priestore a odstraňujete prašnosť.

Problém :

Pri brúsení karosérií v automobilovom priemysle dochádza k nadmernej tvorbe poletujúceho prachu. Tento poletujúci prach aj pri tlakových kabínach kde čerstvý vzduch je privádzaní zhora a je odsávaný zdola stále ostáva v priestore a vytvára tak nepriaznivé pracovné prostredie pre zamestnancov, ktorý sú neustále vystavený tomuto prachu. Prach nevplýva zle iba na zamestnancov ale aj na výrobný podnik, nakoľko stále prestávky pre zamestnancov kvôli prachu predlžujú výrobný čas.


Riešenie:
Na základe našich výpočtoch a po konzultácií na mieste inštalácie sme nainštalovali 2 čerpadlá typu PRO. Čerpadlá sú umiestnené vedľa miesta inštalácie a pripojené na existujúci rozvod demineralizovanej vody. Demineralizovaná voda je následne prefiltrovaná špeciálnym filtrom od našej spoločnosti a pomocou 2G UV filtra sú odstránené prípadné baktérie, aby sme zabezpečili kompletne hygienické rozprašovanie vodnej hmly. Rozvody sú nainštalované do 2 brúsiacich kabín, kde každá kabína má svoje čerpadlo s takým výkonom aby pri poruche jedného čerpadla systém ešte stále mohol fungovať ďalej bez poruchy. Distribúcia vodnej pary je pomocou 3/8" nylon potrubia a poniklovaných mosadzných držiakov trysiek, na ktoré sú nainštalované špeciálne flexibilné držiaky trysiek. Intenzita rozprašovania sa nastavuje pomocou cyklického časovača, ktorý je súčasťou inteligentnej riadiacej jednotky, z ktorej sa nastavuje aj požadovaná úroveň vlhkosti a nastavenia čerpadla. Celý systém je vybavený automatickým odvodňovaním, čo zabraňuje tvorbe kvapiek pri vypínaní a zapínaní zariadenia. Súčasťou čerpadiel vyššej rady sú tlakové snímače na vstupnej a výstupnej strane, snímač teploty čerpadla a ochranné prvky, ktoré zabraňujú poškodeniu čerpadla.

 

Výsledok:
Pomocou nášho systému sme dokázali vytvoriť vodnú hmlu, ktorá zabraňuje nadmernej tvorbe prachu. Vodná hmla nakoľko má väčšiu váhu, nasadne na poletujúci prach a stlačí ju tak k zemi, čoho výsledkom bude, že prach nebude poletovať vo vzduchu. Zminimalizovaním poletujúceho prachu sme minimalizovali aj neželané prestávky. Inštaláciou systému SANFOG zákazník dosiahol aj lepšie pracovné prostredie pre svojich zamestnancov nakoľko sa udržiava relatívna vlhkosť na zdravej úrovni a systém aj znižuje teplotu o 5-10°C vo výrobnom priestore.

 

Návratnosť investícií?
Vložená investícia je zaplatená už za 1-2 mesiacov!

 

Viac fotiek
Pre zobrazenie viac fotiek prosím kliknite sem.

 

Nájdete nás aj na:


Zoznam

 
 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk