Banner SANFOG.com

Vybrané referencie

 

Referencie - Regulácia vlhkosti pri spracovaní dreva

Naše zariadenie sú ideálne v otvorených priestoroch alebo dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Inštaláciou nášho systému získate 3 systémy v jednom. Použitím rozprašovanej vody dokážete znižovať teplotu o 5-15°C, udržiavate relatívnu vlhkosť v danom priestore a odstraňujete prašnosť.

Problém :

Zabezpečenie príslušných faktorov životného prostredia je potrebné v drevárenskom priemysle, pri výrobe nábytku, pri spracovaní dreva. Nízka vlhkosť vedie k vysychaniu dreva, k deformácií, strate váhy a komplikáciám spracovania. Na Slovensku kvôli klimatickým podmienkam dve tretiny roka je nízka úroveň relatívnej vlhkosti vzduchu, ktorá - pri zachovaní kvality - komplikuje spracovanie dreva, manipuláciu a skladovanie. Najnižšia vlhkosť nastáva hlavne vo vykurovacom období, kde teplý vzduch vysúša najviac drevo. Za problémové obdobie sa môže považovať aj leto, kde vonkajšie teploty sú vysoké a úroveň vlhkosti nízka. Význam riadenia vlhkosti berieme ako samozrejmosť aj v mnohých iných oblastiach života.


Riešenie:
Na základe našich výpočtoch na zvýšenie relatívnej vlhkosti z pôvodných 18%RH (za vykurovacie obdobie) na požadovaných 55%RH sme nainštalovali sme 2 vysokotlakové vodné čerpadlá najvyššej rady, typu PRO a H-PRO priamo do výrobného priestoru. Nakoľko majiteľ mal upravenú vodu mimo priestorov inštalácie, voda sa musela dotiahnuť priamo na miesto, kde budú čerpadlá umiestnené. Čerpadlo H-PRO je nainštalované do väčšieho priestoru, s plochou cca 1000m2, kde celá hala je rozdelená na 4 zóny. Každá zóna má svoj snímač vlhkosti, na základe čoho sa riadi daná zóna. Zóny sú nezávislé od seba a riadia čerpadlo jednotlivo. Každá zóna má cca 30 trysiek vo veľkosti 0,20mm. Čerpadlo typu PRO sa inštaloval do menšieho priestoru s plochou cca 600m2, kde plocha je rozdelená na 2 zóny, každá zóna má svoj snímač vlhkosti a distribuuje vodnú hmlu pomocou 60 trysiek veľkosti 0,20mm. Distribučný systém vodnej hmly je pomocou 3/8" nylon vedenia a hlavné vedenie vo veľkosti 1/2", aby sa zachoval dostatočný prietok vody bez výraznej straty tlaku. Špeciálne vysokotlakové elektromagnetické ventily riadia jednotlivé zóny a riadiaca jednotka upravuje výkon vodného čerpadla. Celý systém je vybavený automatickým odvodňovaním, čo zabraňuje tvorbe kvapiek pri vypínaní a zapínaní zariadenia. Súčasťou čerpadiel vyššej rady sú tlakové snímače na vstupnej a výstupnej strane, snímač teploty čerpadla a ochranné prvky, ktoré zabraňujú poškodeniu čerpadla.

 

Výsledok:
Pomocou nášho systému sme dokázali vytvoriť rovnomernú úroveň vlhkosti 55% v priestoroch. Inštaláciou systému SANFOG zákazník dosiahol aj lepšie pracovné prostredie pre svojich zamestnancov nakoľko sa udržiava relatívna vlhkosť na zdravej úrovni a systém aj znižuje teplotu o 5-10°C vo výrobnom priestore. Ďalšou výhodou tejto inštalácie bolo to, že pri spracovaní dreva vzniká nadmerné množstvo prachu, čo sa inštaláciou SANFOG systému takisto minimalizovalo.

 

Návratnosť investícií?
Vložená investícia je zaplatená už za 8-12 mesiacov!

 

Viac fotiek
Pre zobrazenie viac fotiek prosím kliknite sem.

 

Nájdete nás aj na:


Zoznam

 
 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk