Banner SANFOG.com

Vybrané referencie

 

Referencie - Regulácia vlhkosti pri spracovaní dreva

Naše zariadenie sú ideálne v otvorených priestoroch alebo dokonca aj vo vnútorných priestoroch. Inštaláciou nášho systému získate 3 systémy v jednom. Použitím rozprašovanej vody dokážete znižovať teplotu o 5-15°C, udržiavate relatívnu vlhkosť v danom priestore a odstraňujete prašnosť.

Problém :

Zvlhčovaním vzduchu sa zlepšujú a stabilne udržujú vlastnosti materiálu, výrobkov počas výroby a skladovania. Mimo toho, vlhkosť pozitívne pôsobí aj na človeka. Vplyvom nízkej vlhkosti dochádza tiež k poškodzovaniu výrobkov a materiálov vo vašej prevádzke. Najviac ohrozené je drevo, papier, textílie a ďalšie materiály, na ktoré ma vplyv vlhkosť. Nezosúladenie vlhkosti a teploty vzduchu môže mať vplyv na drevo vo fáze uskladnenia a produkcie. Veľké výkyvy sa odzrkadlia na kvalite nespracovaného dreva, ktoré popraská, čo spomaľuje práce s drevom. Pri výrobe drevených konštrukcií a montovaných rodinných domov faktor vlhkosti hrá veľmi veľkú rolu, preto je nevyhnutné, aby sa optimálna úroveň vlhkosti vždy bola dodržaná.


Riešenie:
Na základe našich výpočtoch a po konzultácií na mieste inštalácie sme nainštalovali 3 čerpadlá AT s výkonom 15l/min pre jedno čerpadlo. Čerpadlá sú umiestnené priamo v strojovni na mieste inštalácie, kde už bola prípojka na demineralizovanú vodu. Demineralizovaná voda je následne prefiltrovaná špeciálnym filtrom od našej spoločnosti, aby sme minimalizovali údržbu trysiek, nainštalovali sme aj špeciálny vysokotlakový filter, ktorý je na výstupnej strane čerpadla. Každé čerpadlo má svoju riadiacu jednotku, ktorá sleduje aktuálny stav čerpadla a požadovaný prietok. Distribúcia vodnej hmly je riešená špeciálnymi rozprašovacími kruhmi, kde na jednom kruhu je 10 trysiek. Tieto kruhy sú namontované na nosnú konštrukciu haly vo výške cca. 12m priamo nad strojmi a uskladňovaným materiálom. Celková plocha haly má cca 5.800m2, kde sme nainštalovali 56 kruhových rozprašovačov. Aby sme vedeli zabezpečiť rovnomernú vlhkosť v celom výrobnom priestore, halu sme rozdelili na viacero zón, kde každá zóna je riadená pomocou snímača vlhkosti. Navrhovali sme čerpadlá s takým výkonom aby pri poruche jedného čerpadla systém ešte stále mohol fungovať ďalej bez poruchy. Distribučné vedenie k rozprašovacím kruhom je pomocou 3/8" nylon potrubia a hlavné vedenie je veľkosti 1/2". Celý systém je vybavený automatickým odvodňovaním, čo zabraňuje tvorbe kvapiek pri vypínaní a zapínaní zariadenia.

 

Výsledok:
Pomocou nášho systému sme dokázali vytvoriť rovnomernú úroveň vlhkosti 65% v priestoroch. Inštaláciou systému SANFOG zákazník dosiahol aj lepšie pracovné prostredie pre svojich zamestnancov nakoľko sa udržiava relatívna vlhkosť na zdravej úrovni a systém aj znižuje teplotu o 5-10°C vo výrobnom priestore. Ďalšou výhodou tejto inštalácie bolo to, že pri spracovaní dreva vzniká nadmerné množstvo prachu, čo sa inštaláciou SANFOG systému takisto minimalizovalo.

 

Návratnosť investícií?
Vložená investícia je zaplatená už za 3-6 mesiacov!

 

Viac fotiek
Pre zobrazenie viac fotiek prosím kliknite sem.

 

Nájdete nás aj na:


Zoznam

 
 

| Úvod | SANfog | Produkty | Miesta implementácie | Foto + Video | Referencie | NewsLetter | Na stiahnutie | Kontakty | Mapa stránky |

Copyright 2009 © SANFOG s.r.o. E-mail: info@sanfog.com. Všetky práva vyhradené. Designed by E-studio.sk